anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czesc. Mam pytanie o zgloszenie na policje

Client:43963294
#7 Wielbiciel#

Czy to możliwe żeby sprzedający zgłosił mnie na policję z art 286 &1 o przestępstwo? Kupiłam pile stołowa około roku temu i została wykryta wada zgłosiłam problem na allegro w dyskusji. Kazali mi wypełnić formularz i odesłać pile. Została w domu sprawdzona i chciałam żeby przysłali tylko część do wymiany warta około 20zl. Zapomniałam zamknąć dyskusje czy mogli mnie zgłosić na policję?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:43963294 raczej nie, jak nie masz zamiaru odsyłać co jest Twoim obowiązkiem to po co zawracasz gitarę sprzedawcy, po co grzebiesz w reklamowanym produkcje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43963294 Sprzedawca ma prawo domagać się odesłania reklamowanego towaru do sprawdzenia. To sprzedawca dokonuje weryfikacji przedmiotu i wydaje decyzję reklamacyjną. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Gdybyś dostała za piłę kasę z projecta bez odesłania na reklamacje  i allegro by go tym obciążyło to jest taka możliwość. Jeśli czegoś takiego nie było to raczej nie. Jeśli wystawiłaś negatywa bez odesłania to mógł słać przedsądowe wezwanie, ale małe szanse, żeby posunął się dalej. Chyba że naprawdę by mu to solidnie zaszkodziło. Co w sumie jest też możliwe, bo allegro za jednego nega, potrafi zablokować konto lub bardzo ograniczyć wyświetlanie ofert, nawet wtedy gdy sprzedawca próbuje to załatwić, a klient ignoruje wszystkie próby kontaktu.

oznacz moderatorów

Client:43963294
#7 Wielbiciel#

Nie wystawiłam negatywnej opinii ani nic nie zrobiłam z tym,bo szczerze mówiąc zapomniałam o otwartej dyskusji. Zapomniałam ją zakończyć dopiero została zamknięta. Allegro ani sprzedający nie upominali się żeby zamknąć dyskusje.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To w takim wypadku nie miałby za co Cię podać. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:43963294 Tym bym się nie przejmował, otwartą dyskusją, Allegro powinno sprzedającego poinformować ze tak nie wolno, do sądu a niech sobie idzie jak chce, ciekawe po co?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 dostała wezwanie do stawienia się na komisariacie w charakterze świadka a nie oskarżona z art 286kk przynajmniej na ten moment więc możliwe że albo konto jej ukradli albo kupiła coś kradzionego przez allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież napisałem że ma iść i wyjaśnić 😐

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jeszcze mi się nie wyświetliło jak swoje pisałem @LEW433 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:43963294 Nie wie czego dotyczy sprawa więc wezwanie może nawet nie mieć nic wspólnego z allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:43963294 a wizyta funkcjonariuszy w domu była? Jak nie było to nie zgłosił

oznacz moderatorów

Client:43963294
#7 Wielbiciel#

Tak przywieźli mi list że mam się stawić w charakterze świadka z art 286 &1 nic więcej nie wiem .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:43963294 a jesteś pewna że to dotyczy tego, może kiedyś coś było kupione z kradzionych rzeczy itp. świadek ?  tu byś była jako oskarżona 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:43963294 czyli nie jesteś oskarżona a dowiesz się na miejscu może kupiłaś coś z kradzieży przypadkiem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:43963294 Tym bym się nie przejmował, jeżeli chodzi o nie zamknięta dyskusję. Idź i wszystkiego się dowiesz.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:43963294  jaka była decyzja sprzedawcy na złożoną reklamację?

oznacz moderatorów