anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro wam pomogło po otrzymaniu podróby?

tom2019
#7 Wielbiciel#

Chcę kupić coś na allegro lokalnie, ale duża szansa że podróba i nie wiem czy allegro pomoże czy tylko marżę zgarnie i umyje rączki bo przecież nie jest organem ścigania. Już raz taką sytuację miałem a z tego co czytam na tym forum to nie jednorazowa sytuacja. 

Więc jakie są wasze doświadczenia? Czy udało się komuś z was odzyskać pieniądze po otworzeniu sporu, bez ekspertyzy bez nakazu sądowego?

 Jeślo chodzi o ten przedmiot to słaby opis słabe zdjęcia ale cena atrakcyjna, bo to rzadki model i chciałbym go mieć. Nie mam jak zweryfikować czy produkt oryginalny

 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Masz wątpliwości, nie kupuj!

oznacz moderatorów

tom2019
#7 Wielbiciel#

Spadaj, nie zmarnuję takiej okazji

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Zawsze będzie czas na płacz, wtedy będziesz prosił o pomoc, mam nadzieję ze ci Allegro i forumowicze odpiszą, spadaj.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Okazja na podróbę 🙈

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tom2019 Z wpisów wynika że pomogło, oczywiście każdy przypadek jest inny, nie zawsze zwrócą całość, zgłoszenie na Policję jest w regulaminie AP, mogą zażądać. Najlepiej omijać problemy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@tom2019 Daj link do aukcji to spróbujemy ocenić .

oznacz moderatorów

toMCioPP
#11 Animator#

Mi nie pomogło, ponieważ ja nie kupuję takiego... czegoś. Mając jakiekolwiek obawy, odbijam od tematu. Zapamiętaj sobie jedną rzecz. Taka okazja jest podwójna. Dla kupującego i dla sprzedawcy. Tylko, że temu pierwszemu mina zrzednie po otwarciu paczki, a ten drugi cieszy się z upolowanego jelonka i z niezłego zysku. Wybór należy do ciebie. 

oznacz moderatorów

tom2019
#7 Wielbiciel#

Naprawdę myślisz że nie jestem tego świadomy? Napisałeś to żeby mi doradzić czy żeby sobie samoocenę poprawić? 

oznacz moderatorów

toMCioPP
#11 Animator#

No właśnie widać jaki świadomy jesteś każąc ''spadać'' ludziom, którzy dają ci dobre rady. Pytanie po co ty zakładasz wątek, skoro wiesz lepiej co masz robić, a rady o które sam prosisz masz za nic, kwitując je chamską odpowiedzią. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@tom2019 jeśli w treści opisu nie napisał że oryginał to jak chcesz mu udowodnić w sądzie że sprzedaje coś o czym może nie mieć pojęcia czy jest oryginalne czy nie? Musialbyś wykazać że sprzedający się zna na temacie ma wykształcenie sprzedawał już nieraz takie rzeczy. Masz wątpliwości napisz do niego wiadomość z zapytaniem czy to oryginał jak potwierdzi to potem masz dowód że ci potwierdził oryginalność zakupu nie potwierdzi to ryzykuj lub nie 

oznacz moderatorów

toMCioPP
#11 Animator#

I tak to wygląda. Typek jeden kupił w Niemczech na flo karton nowych ładowarek Samsung Fast Charge i handlował nimi na giełdzie oraz w niecie. Od razu widać było, że to feje. Leciutkie jak nie wiem co, a nawet napisy na niektórych krzywo nabite. Były jakieś zażalenia, on odpowiadał, że nie jest rzeczoznawcą wykwalifikowanym, nadruki są, nowe są, nie ma wiedzy, że to podróby. I temat za każdym razem się na tym kończył i na Allegro i na stoisku. 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@tom2019 Bez ekspertyzy będzie ciężko, a wypłaty z AP... trzeba będzie czymś poprzeć, bo na gębę zazwyczaj nie dają kasy (jest to program "uznaniowy"). Czy komuś udało się odzyskać pieniądze? Zależy na kogo trafisz przy rozpatrywaniu wniosku, czasem zwroty są z czapy, a czasem uzasadnione pozostają z niczym.

Podsumowując - transakcja wysokiego ryzyka, a żeby później coś odzyskać będzie potrzebny czas, ekspertyzy, trochę nerwów (chyba że lubisz takie akcje), a efekt końcowy może być różny.. albo odzyskasz albo zostaniesz z niczym. Albo faktycznie trafisz na okazję.

Twoje ryzyko, Twoje pieniądze i Twoja decyzja 🙂

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

tom2019
#7 Wielbiciel#

Dzięki, w końcu przydatna odpowiedź 

oznacz moderatorów