anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy jest to możliwe oszustwo?

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

1000004818.png

 Witam, czy jest to możliwe oszustwo? Na początku mamy podany opis produktu a na końcu w zawiły sposób napisany sposób sprzedaży, czy jest to możliwe oszustwo? Kupiłem 2 sztuki i boje się że mogłem zostać oszukany

oznacz moderatorów
105 ODPOWIEDZI 105

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Zastanawia mnie jak do tego podejdzie allegro w przypadku AP bo przecież zgodnie z regulaminem:

Część II. Wyłączenia z Allegro Protect

Allegro Protect nie obejmuje sytuacji, gdy:

  1. Umowa została zawarta i zrealizowana na zasadach innych niż określono w Regulaminie Allegro.

  2. Konto Kupującego zostało zawieszone na podstawie artykułu 8.4, podpunkt d) lub nie uregulował wszystkich należności wobec Spółki.

  3. Kupujący działał z intencją nabycia Towaru wadliwego bądź niezgodnego z opisem.

  4. Kupujący nie podał poprawnych danych kontaktowych.

  5. Kupujący otrzymał inne środki rekompensujące stratę związaną z nabyciem Towaru, który był przedmiotem zgłoszenia.

  6. Oferta lub działanie Kupującego nie były zgodne z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro.

  7. Towar został przekazany osobiście bądź za pośrednictwem osoby niebędącej operatorem pocztowym i dokonano zapłaty za Towar w miejscu jego odbioru.

  8. Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika.

  1. Zapłata za Towar została dokonana za pomocą bonów lub kodów, innych niż Karty podarunkowe Allegro lub Kupony za Monety, do wysokości wartości tego bonu lub kodu. W przypadku, w którym zapłata za Towar przewyższyła wartość bonu lub kodu stosuje się zasady określone w niniejszym załączniku, w zakresie kwoty przewyższającej tą wartość.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell który punkt regulaminu konkretnie ma podważyć wypłatę?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

6. Oferta lub działanie Kupującego nie były zgodne z Regulaminem Allegro, w szczególności Towar nie był dopuszczony do obrotu na Allegro z uwagi na wykaz towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo, wskazanych w Regulaminie Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może, ale to Allegro dopuściło do wystawienia takiej oferty, pożyjemy zobaczymy!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@LEW433 No właśnie tu jest pies pogrzebany bo z jednej strony allegro "pozwoliło" na wystawienie oferty (oczywiście specjalnie zrobionej w innej kategorii i bez słów kluczowych pozwalających na jej wyłapanie) ale z drugiej zarówno kupujący jak i sprzedający zaakceptowali regulamin allegro który mówi jasno, że taki towar jest zakazany w sprzedaży.

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@komis-bell @LEW433 @az1rael kurde no to teraz nie wiem co mam robić

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@HumanoCZ Kontynuować dyskusję i domagać się wysyłki towaru lub zwrotu środków.
Co będzie dalej nie ma na ten moment sensu gdybać.

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@LEW433a jeżeli nie odpisze to allegro zadecyduje?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ale tez masz w regulaminie zapis ze jesli zakup i oplata za zakup byly z protect to protect sie nalezy 

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@az1rael @komis-bell @LEW433 odpowiedź allegro:

Wiadomość automatyczna
 
25 kwietnia 2024 21:06
Kupujący nie otrzymał zamówienia. Proszę, by Sprzedający przesłał w załączniku potwierdzenie nadania (z widocznym adresem odbiorcy).
Jeżeli Sprzedający nie nadał przesyłki, proszę, by przesłał w załączniku potwierdzenie zwrotu pieniędzy.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic, czekaj na odpowiedź sprzedającego. a jak minie czas poproś Allegro o pomoc, czeka Cię dłuższa batalia na to wygląda.

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@LEW433a po odpowiedzi allegro nadal ma 24 godziny?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@HumanoCZ Czas na odpowiedź jest liczony od Twojej wiadomości. Potem doradca Allegro może wyznaczyć nowy termin dla sprzedawcy na udzielenie odpowiedzi. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi możesz przybliżyć dokładnie jak liczony jest czas odpowiedzi?
1 czy po każdej odpowiedzi kupującego sprzedawca ma 24h na odpisanie ?
2 co wyczerpuje definicję odpisania? np czy odpisanie kropki to już odpisanie dla timera czy musi być jakieś zdanie / słowo etc

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

@az1raelteż mnie to ciekawi

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael @HumanoCZ Pozwolę sobie doprecyzować, sprzedawca ma 24 godziny na wypowiedzenie się w dyskusji od momentu jej założenia, niezależnie od tego czy kupujący napisze jakąkolwiek wiadomość w dyskusji. 

Automat bierze pod uwagę samą wiadomość, a nie jej treść. Teoretycznie taka odpowiedź o treści "'." zostanie zaliczona, ale w dyskusjach pojawiają się też Doradcy Allegro, a oni mogą podjąć działania wobec sprzedającego, który w ten sposób odpisuje w dyskusjach. Pamiętajmy, że służą one rozwiązaniu problemu, a wysłanie kropki, raczej nikogo do tego nie przybliży. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi czyli "." będzie akceptowalna np w sytuacja jak kupującego ponosi i zaczyna rzucać tekstami podchodzącymi pod np zniesławienie albo gdy wiemy że np następne 7dni serwis będzie naprawiał towar reklamacyjny i w sumie nie ma co dodać do dyskusji a na odpowiedź sprzedawcy kupujący cały czas coś odpisuje i się robi takie błędne koło

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Czas jest liczony od otwarcia dyskusji, kolejne wiadomości od kupującego nie wpływają na liczenie czasu odpowiedzi, dlatego nie ma potrzeby stawiania "kropek", co moim zdaniem może wpłynąć na zaostrzenie atmosfery w dyskusji. 😉

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@w_kiwi zrozumiałem a normalnie przez panel wiadomości to takie potraktowanie tematu hipotetycznie jw jest do przełknięcia przez politykę serwisu?

oznacz moderatorów

HumanoCZ
#9 Pomysłodawca#

Coś mi się stanie chyba poprosiłem o 11 allegro o pomoc i nadal się nie udzielili

oznacz moderatorów