anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający sugeruje, że nie ma pieniędzy za przedmiot, brak strony przedmiotu

Medivh
#7 Wielbiciel#

Wylicytowałem przedmiot za 1333 zł, wpłaciłem po 2 dniach, zapłaciłem kartą, mieliło, mieliło i było, że nieudane, a po chwili, że sukces. Pieniądze zeszły od razu. Sprzedający zasugerował, że nie widzi wpłaty. Dziś pytam kiedy będzie wysyłka, wiadomości odczytane ale bez odpowiedzi. Wchodzę w szczegóły zamówienia, i linku do aukcji nie ma.. https://allegrolokalnie.pl/o/oferta/smartfon-apple-iphone-12-pro-256-gb-100-sprawny - błąd 404. O co chodzi? 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

Medivh
#7 Wielbiciel#

@w_kiwi Przedmiot nie został jeszcze wysłany. Skoro oferta została usunięta ze względu na naruszenie zasad, co mam wybrać w dyskusji?

@_Likos_  właśnie tego się obawiam, że nie będę mógł tego zweryfikować.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie chcę wyrokować ale telefonu najpewniej nie otrzymasz i skończy się na rekompensacie z Allegro Protect. Także ewentualną weryfikacją zgodności z opisem bym się nie martwił. 

oznacz moderatorów

Medivh
#7 Wielbiciel#

@komis-bellna tą chwilę nie wiem o co chodzi, nie wiem czy zaczynać dyskusję i z jakiego powodu. Poczekam na odpowiedz moderatora do jutra rana. Na ta chwilę poinformowałem o sytuacji sprzedającego i poprosiłem o wstrzymanie się z wysyłką przez wiadomość do sprzedawcy oraz SMS. W przypadku wysłania, poinformowałem, że paczki nie odbiorę.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Przy zakupie od osoby prywatnej umowę można rozwiązać tylko za porozumieniem obu stron transakcji więc w  przypadku gdyby do wysyłki jednak doszło to paczkę powinieneś odebrać bo jej nieodebranie nie będzie skutkowało obowiązkiem zwrotu środków przez sprzedającego jeśli nie wyrazi on takiej chęci. 

Zrób tak jak napisała @w_kiwi i otwórz dyskusję - napisz w niej, że oferta została usunięta a konto sprzedającego zablokowane i chcesz wyjaśnić sprawę. 

oznacz moderatorów

Medivh
#7 Wielbiciel#

Co mam tutaj wybrać? 

IMG_2549.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Medivh zaznacz proszę "problem z produktem" i opisz dokładnie co się stało. Po 24h od rozpoczęcia dyskusji, możesz poprosić w niej o pomoc Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Medivh
#7 Wielbiciel#

@komis-bell @w_kiwi Założyłem dyskusje „nie otrzymałem przedmiotu”. Poinformowałem sprzedającego w związku zawieszenia jego konta, oraz usunięcia aukcji niezgodnej z regulaminem, rezygnuje, ponieważ obawiam się, że nie otrzymam wylicytowanego przedmiotu. 
Mam nadzieję, że nie będę musiał czekać 14 dni..

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Medivh 

Tak z praktyki. Zapewne, nie otrzymasz telefonu, nie otrzymasz zwrotu wpłaty od sprzedającego (tu bardziej teoretyzuje), będziesz czekać 14 dni na nierozwiązanie dyskusji, potem trzeba będzie wypełnić Allegro Protect. Jak dostaniesz kasę w trzy tygodnie, to będzie dobrze.

oznacz moderatorów

Medivh
#7 Wielbiciel#

Ehh liczyłem, na szybsze załatwienie sprawy. Trudno, jutro poproszę allegro o pomoc w dyskusji, spróbuję też skontaktować się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów