anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

gdzie jest zakładka "Ustawienia wypłat"?

ewakol
#7 Wielbiciel#

Jestem allegrowiczką od 21 lat, 2 miesięcy, 12 dni. Ponieważ ostatnia moja zakończona sprzedaż była 25 stycznia 2020 roku (oferta 8878780114) dopiero w tych dniach natknęłam się na problem techniczny na Allegro przy okazji próby skorzystania z zakładki "Ustawienia wypłat".  Znalazłam pomoc "Jak aktywować usługę PayU w Allegro Finanse

Aktywacja PayU jest konieczna, jeśli chcesz wypłacić pieniądze z Allegro Finanse. Zrobisz to w kilku prostych krokach.

Jeśli chcesz aktywować i wypłacić pieniądze z PayU:

1. Przejdź do zakładki Ustawienia wypłat i kliknij link, który się wyświetli."

Kłopot w tym, że ten link nie działa (wyświetla się strona Ups, nic tu nie ma...), nie działa też w wielu miejscach w "Pomocy Allegro". Jako informatyk z tradycjami "wygooglałam" pokrętną drogą adres jaki należy wkleić w przeglądarkę ale to ja. A reszta początkujących??? 

Ale Państwu zadaję pytanie jak w poziomu ekranu głównego i momentu zalogowania się wejść na zakładkę "Ustawienia wypłat"

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ewakol Cześć 🙂 Przesyłam link do zakładki: https://allegro.pl/lokalnie/c2c/payouts-settings. Zgłoszę konieczność poprawienia linkowania w artykule, dzięki za zwrócenie na to uwagi!  

Do zakładki Ustawienia wypłat przejdziesz z panelu ustawień konta Sprzedaż -> Finanse -> Ustawienia wypłat

Zrzut ekranu 2024-04-1 o 14.47.49.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ewakol
#7 Wielbiciel#

Dojście do zakładki "Ustawienia wypłat" nie jest oczywiste jak Pani podaje. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej użytkownik allegro aktualnie się znajduje. U mnie jest tak:

Mam wystawioną ofertę na allegro lokalnie i moja ścieżka jest następująca:

SPRZEDAŻ --> WYSTAWIONE (allegro lokalnie) --> ROZLICZENIA --> ZOBACZ HISTORIĘ I WYPŁAĆ ŚRODKI --> ZMIEŃ USTAWIENIA WYPŁAT

Dopiero w tym ostatnim kroku wchodzę na właściwy (wyszukany przeze mnie adres)

Podsumowanie: istotne w pomocy allegro jest właściwe ustawienia hiperłączy do tej zakładki ze względu na różne ścieżki dojścia.

Ja przeszukując Waszą pomoc RAZ trafiłam na właściwe hiperłącze i mogłam "pokrętną" drogą wklejając adres hiperłącza w przeglądarkę (Firefox) sprawdzić ustawienia wypłat i aktywować Payu.

Dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ewakol To prawda jak ktoś kupuje to wcale nie musi wiedzieć i nie jest oczywistym gdzie są jakieś zakładki, zresztą Allegro w swoim "unowocześnianiu" i zmianach coraz bardziej utrudnia, nie polepsza- jaki w tym cel?

oznacz moderatorów