anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W lutym na wszystkich kontach firmowych automatycznie pobierzemy należność za korzystanie z Allegro

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

W lutym planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za korzystanie z Allegro na wszystkich kontach firmowych na allegro.pl i allegro.cz.

Już teraz możecie się na to przygotować i włączyć tę opcję między innymi w zakładkach: Rozliczenia z Allegro, Faktury lub Środki i historia operacji.
W zakładce Rozliczenia z Allegro pod bieżącym saldem dla każdego rynku zweryfikujecie, czy już macie włączoną tę usługę. 

Jak to działa?

Co godzinę sprawdzamy Wasze należności względem Allegro za sprzedaż na allegro.pl i allegro.cz. Jeśli pojawi się zobowiązanie (prowizje i inne opłaty), to pobierzemy odpowiednią kwotę w danej walucie z pieniędzy, które macie ze sprzedaży.

Gdzie znajdziecie informację o kwocie, którą pobraliśmy

W zakładce Środki i historia operacji zobaczycie pobraną kwotę wraz z identyfikatorem płatności. Gdy w niego klikniecie, przekierujemy Was do zakładki Rozliczenia z Allegro.
W zakładce Rozliczenia z Allegro sprawdzicie ile pobraliśmy pieniędzy pod nazwą Pobranie opłat z wpływów.


Przygotowaliśmy materiał video, który wyjaśni jak działa usługa



Tutaj znajdziecie artykuł z informacjami na ten temat, tutaj najczęściej zadawane pytania.
Wkrótce będziecie mogli też zadać pytanie ekspertce i dowiedzieć się więcej na temat tej funkcji, tutaj zapis poprzedniego spotkania na ten temat.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
109 ODPOWIEDZI 109

_Likos_
#21 Demiurg#

@maliszewko2014  nie martiwłbym sie tym. Zdaje sie że to rzczywiście marginalne przypadki i w takim przypadku pewnie można by to było załatwić za pośrednictwem złoszenia. Poza tym to już nie te czasy aby firmy żyły tylko z allegro a nawet jeśłi to mają przynajmniej po dwa - trzy konta.

Myśle że nie bedzie dochodziło do takich sytuacji. 

 

 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Mnie już UKARALI tym wynalazkiem 🙄

Spóźniłem się 3 dni z opłatą za Allegro, przez 3 dni miałem zablokowaną sprzedaż, po uregulowaniu rachunku automatyczne pobieranie opłat pozostało, oczywiście nie już tego nie wyłączą, bo się spóźniłem z uregulowaniem płatności względem Allegro

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Jak nie czytam o konkurencji robiącej na złość albo o złośliwych wyżywających się klientach to z kolei na mail znowu info o kolejnym robieniu problemów sprzedawcom przez pazerność portalu. Co jest z ludźmi?...Czy nie można spokojnie żyć i być życzliwym dla siebie? Dla mnie to niezrozumiałe.

oznacz moderatorów

omisport
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry. kończymy tworzyć nową czeska spółkę. Czy dla czeskiej spółki , wysyłającej towar z Czech, gdzie oferty wystawiane sa na czeskim allegro i udostępnione na rynek PL ( odwrotnie jak teraz) równiez bedzie wdrożony mechanizm automatycznego pobierania środków z konta na pokrycie kosztów czeskiego Allegro? 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@omisport tak, w lutym 2024 planujemy włączyć automatyczne pobieranie należności za nasze usługi na wszystkich kontach firmowych na allegro․pl i allegro․cz.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

czy sprzedający zarejestrowani z na polskim allegro, a sprzedający na czeskim i odwrotnie - nie powinni płacić prowizji zarówno czeskiej stronie jak i polskiej stronie Allegro? zupełnie ja z podatkami od pracy w innych krajach... 

oznacz moderatorów

omisport
#7 Wielbiciel#

A tak z ciekawości jak z prowizji rozliczają się Chińczycy sprzedający na polskim Allegro?

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@omisport Od 2019 roku sprzedającym spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego opłaty pobierane są automatycznie z pieniędzy w Allegro Finanse. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

bestselect
#8 Zapaleniec#

Witam,
prowadzę jdg na kpir, rozliczam się samodzielnie.
Podpowiedzcie proszę jak księgować faktury po włączeniu nowego systemu rozliczeń z Allegro?

Wcześniej miałem jakiś przychód - wypłata z payu czy przelewy24 na konto firmowe równała się zestawieniu sprzedaży z konta na Allegro do tego Allegro wystawiało normalną fakturę kosztową, które księgowałem w kpir.

Obecnie wszelkie opłaty należne dla Allegro pobierane są z konta Sprzedawcy w chwilę po sprzedaży. Kwota przelewu na konto firmowe jest pomniejszona o koszt tej sprzedaży. Po czym dostaję fakturę na pełną kwotę kosztów, której oczywiście nie muszę już opłacać ale pojawia się pytanie jak to księgować ?

Na fakturze jest wpisany pełny koszt sprzedaży, ale nie mogę jej w ten sposób zaksięgować do kpir jednocześnie w przychód wpisując przelew jaki dostałem z payu/p24 bo wyjdzie jakbym przychód pomniejszył dwukrotnym kosztem sprzedaży

Nie wiem również czy w przychód (który do programu księgowego wprowadzam na dokumencie księgowym  "DW" z załączeniem pełnego zestawienia transakcji) mogę "powiększyć" o koszty sprzedaży (aby później zdjąć je wystawioną przez Allegro fakturą), bo wpływ na konto nie będzie równy temu raportowanemu na dokumencie księgowym... 

Jak sobie z tym radzicie?

Pozdrawiam,
Piotr

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@bestselect Od tego są biura rachunkowe - radzę skorzystać.

Aż się boję zapytać jaki dowód sprzedaży wręczasz klientom.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

bestselect
#8 Zapaleniec#

świetna odpowiedź...
nie mam kasy fiskalnej zatem Klient otrzymuje Fakture, nie jestem również płatnikiem vatu- korzystam ze zwolnień ale konkretnych przepisów nie będę Ci artykułował.
Prowadzenie i rozliczanie JDG jest stosunkowo proste i poradzi sobie z tym każdy kto ma skończoną podstawówkę i odrobinę chęci...

Zadałem konkretne pytanie i liczę na odpowiedź osób, które już rozliczają nowy system Allegro

Twoj wpis nie wnosi nic do tematu

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

Rodzaj rozliczeń nie ma nic do rzeczy. rób tak samo jak dotychczas. ksieguj sprzedaż i wydatki to że dostajesz pomniejszone płatności o prowizje to nie maja znaczenia

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@bestselect  przecież w ksiegowaniu nie ma żadnych zmian.

FV kosztowa pozostaje FV kosztową ( a taką jast FV od alegro) z tym że zamiast odroczonnego terminu płatności ma status zapłacona. Poza tym sie nic nie zmienia

Twoje przychody także sie nie zmieniają bo wystawiasz FV na tyle ule zapłacił klient a dopiero od tej kwoty allegro pobiera swoją prowizje.

Wec od strony podatkowo-ksiegowej nie zmienia sie zupełnie nic

Zmienia sie tylko sposób płatności w FV allegro który nie ma nic do wartości ujetych w KPiR dokąldnie tak samo jak nie ma znaczenia czy kupujący wybierze sposób płatności przedpłata czy pobranie - przychód jest przychodem. Tak samo w tym przypadku - koszt jest kosztem niezależnie od sposobu rozliczenia  faktury

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ale on chyba księguje ewidencję na podstawienie wpływów, nie faktur, stąd powstała wątpliwość

Masz rację że obliczenie podatków powinno być proste, jednakże w naszym porządku prawnym, logika ta nie koniecznie musi być zgodna z oczekiwaniami ustawidawcy. 

Też się kiedyś zastanawiałem nad tą formą ewidencji, jednakże księgowi mi to odradzili i zapewniali że kupno kasy fiskalnej znaczenie uprości życie. 

oznacz moderatorów

bestselect
#8 Zapaleniec#

Dokładnie. Wpływy (przychód) na konto = ewidencja sprzedaży na kontach allegro. Później tylko faktury kosztowe. rozliczenie było proste.

Teraz pojawił się zgrzyt w mojej głowie i szukam podpowiedzi... 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@bestselect no ale tutaj także sie nic nie zmienia - otrzymujesz wpłaty na konto allegro finanse a potem są z nich potrącenia na rzecz allegro wiec jeśłi chodzi o przepływ gotówki także jest bez zmian.

natomiast dla mnie to dziwna forma ksiegowania . Bo jak np zaksiegować zwroty ? Jeśli wypłacasz pieniądze na konto bankowe. A po dwóch tygodniach ( następny miesiąc) ktoś zgłasza zwrot i oddajesz kase z allegro finanse ? 

Przecież suma wpłat na rachunek nie będzie równa wartości transakcji zawartych w tym samym okresie poza tym jełsi robisz zwrot prze AF część środków wogóle nie trafia na Twoje konto bankowe. I co wówczas? nie ksiegujesz ich ?

oznacz moderatorów

JMCADVENTURE
#8 Zapaleniec#

Jestem na pełnej księgowości, każdą fakturę spinam z daną transakcją, która jest wydłubywana z codziennych przelewów z Allegro, jak mam rozliczać te transakcje jak z będziecie ściągać mi prowizje na bieżąco, jak mam zaksięgować przelew od klienta pod fakturę?

oznacz moderatorów

RYSZARD-SKO
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy beda wystawiene FV do kazdego potracenia? Chyba tak to powinno byc, choc ten sp0sob rozliczania to zwykly **piiip**yzm!

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@JMCADVENTURE @RYSZARD-SKO Podobny problem pojawił się w jednym z wcześniejszych wątków i doczekał porady innego użytkownika. Znajdziecie ją tutaj. Mam nadzieję, że okaże się pomocna.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

JMCADVENTURE
#8 Zapaleniec#

Niestety nie jest pomocna. Fakturę Allegro muszę rozbić np na 1000 części i spiąć odpowiednie części z pojedynczymi fakturami wystawionymi dla klientów. Dodatkową operacją jest spięcie odpowiednich części przelewów do tych faktur aby je rozliczyć. Mam około tysiąca faktur w miesiącu do takiego rozliczenia, jeśli będę musiał posadzić kogoś do rozliczania tego z ręki, to wolę kasę wydawaną na Allegro przeznaczyć na reklamy zewnętrzne swojego sklepu i opuszczę ten portal.

oznacz moderatorów