anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UOKIK i kary za wprowadzanie w błąd o terminach dostawy.

MAMY ROZWIĄZANIE!
brakestop
#13 Ambasador#

cyt:" Przeciętny konsument ma prawo przypuszczać, że oferowane przez przedsiębiorców opcje zakupu, dostępność i czas dostawy nie wprowadzają w błąd. Nie powinien być zmuszany do podejmowania dodatkowych działań, aby sprawdzić wiarygodność oferowanych funkcjonalności czy prezentowanych informacji."

Komputer świat o potężnych karach dla platformy za informacje o terminie dostawy.  

 

Podejrzewać należy, że i nasz ulubiony portal Allegro za chwile zostanie sprawdzony, co za tym idzie - znów będą zmiany zmiany zmiany.

 

Miłej lektury.

Tomek

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
RED
#21 Demiurg#

i ponownie red ma rację, pisałem o tym 4 lata temu

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-%C5%82amie-polskie-prawo/td-p/2782

 

 

@brakestop to jest dziwne, że uokik nie rusza allegro

am azon jest w tym temacie bardzo rzetelną firmą w porównaniu z allegro

 na allegro sprzedawca nie ma możliwości rzetelnego  poinformowania konsumenta o czasie dostawy, nie można podawać czasów wysyłki dla każdego przewoźnika z osobna, nie można podawać terminów dostawy wynikających z regulaminów przewoźników

stosowanie przepisów konsumenckich przez sprzedawców wiąże się z blokowaniem konta przez allegro

 

oznacz moderatorów
ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Popieram i powinni poniesc kare, mimo to ze ja deklaruje 2 dni wysyłki i mam ustawione wysylka towaru maks do 10:00 = wysyłka tego samego dnia,, to komunikat na Allegro o godzinie 13:00 nadala wprowadza w blad kupujacych a jego tresc to " dostawa jutro" (kurier podjezdza do mnie  o 12:30)

A gdzie czas na spakowanie, znalezienie towaru, wybicie paragonu..

 

Odpowiedz moderatora z tego forum na ten problem, to "zamalo wysyłam dlatego moje deklaracje nie dzialaja", sry to algorytm, paranoja.

A pozniej tlumaczenia na pytania typu " kupiłem bo pisała dostawa jutro czego pan oszukuje"

ALbo zwroty " nei dotarł… na czas"

 

Tworzenie smieci,  utrudnianie pracy, marnotrastwo prądu i nerwów!

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ZakupyMaawSport a co ma do tego UOKiK ?  my jesteśmy w relacji B2B zgadzasz się na zasady allegro to wystawiasz 😞 Konsument jest poinformowany poprawnie 🙂 

@RED Nie rusza bo każdy sprzedawca co doniesie, ma od razu filtr na sprzedaż, brak odważnych 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

Konsument słabo jest informowany. Musi sporo poklikać i wykazać się inteligencją. 90% kupujących jest wprowadzanych w błąd np. zestawieniem komunikatów "dostawa jutro" z ceną dostawy 6 zł. Fakty są takie że dostawa jutro kosztuje 12 zł, a za 6 zł mamy dostawę w 10 dni (list). Prawie nikt tego nie dostrzega, bo jest zła prezentacja informacji mająca na celu wprowadzenie w błąd. Ciągle Kupujący reklamują ten problem. Kupują za 6 zł przesyłkę i oczekują dostawy jutro.

Mylące zestawienie informacjiMylące zestawienie informacji

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

Jeszcze podpowiem twórcom Allegro jak to powinni zrobić. Po pierwsze ten ekran informacyjny pokazać 10 przypadkowym osobom. Zapytać panią sprzątaczkę w biurze Allegro, pana ochroniarza, pana parkingowego, czy widząc to sądzą że dostaną paczkę na jutro za 6 zł. Jeśli tak, a na pewno tak odpowiedzą, to podpowiadam małą zmianę tych treści na następujące:

* Jutro u Ciebie dostawa od 12 zł

* Dostawa od 6 zł z terminem 10 dni

Proste, logiczne i zrozumiałe dla każdego. I Proszę nie piszcie kłamstw że Poczta Polska dostarczy list w 3 dni. Tak deklaruje, ale w realu tak nie dostarcza. 10 dni to jest termin właściwy dla listów i dla Allegro MiniPrzesyłka.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

W sumie to taki widok może niewprawnego kupującego wprowadzić w błąd, już widzę jak jutro dotrze przesyłka do Krakowa 😉 (sprzedawca w W-wy) i to jeszcze za 3,99 zł.

atechnik_sklep_0-1711669077298.png

 

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

No właśnie. Za 3,99 to jest ta nowa forma Allegro Mini Przesyłka, czyli zwykły list wrzucany do skrzynki. Połowicznie śledzony, na prawach listu ekonomicznego, bo nie do rąk własnych. Na to potrzeba 7-10 dni żeby dostarczyć. Sporadycznie 4 dni przy bardzo sprzyjających wiatrach. Większość kupujących traktuje to jako terminy obowiązkowe, a nie mgliste przewidywania, co dodatkowo zaostrza sytuację i konflikty. Nie jest to wszystko jasno podane w zrozumiały dla większości sposób.

Pytanie do Konsultantów: Czy Allegro MiniPrzesyłka będzie liczona do statystyk szybkiej dostawy? Bo jeśli tak, to od razu ją wykasuję, aby nie zapaskudziła terminowości i ocen jakości. Mam nadzieję że nie jest to liczone tak jak listy ekonomiczne. To w sumie jest to samo.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jak chcę kupić to już nie mam tak różowo - 3,99zł ale dostawa 4-8 kwietnia:

atechnik_sklep_0-1711670520095.png

Chcę szybciej - na jutro, tak jak Allegro informuje.
No to wybieram mistrza zaginania czasoprzestrzeni Allegro ONE

atechnik_sklep_1-1711670690543.png

Ryzykować? Moja wiara jest wielka ale bez przesady 😉 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@Pengano allegro celowo wprowadza konsumentów w błąd, aby sprzedający, bojąc się negatywa wysyłali jak najszybciej. Jakąś zmianę w tym temacie (chociażby dodanie słowa "przewidywana" przed "dostawa jutro") może na nich wymusić wyłącznie UOKiK.

oznacz moderatorów
aurea_shop
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dokładnie! Mało tego czas wysyłki nie zalicza świąt! Przecież w święta też wysyłamy !!!! 

Klient zakupił u nas dziś wieczorem (czwartek 23.37), mamy na wysyłkę 3 dni a Allegro deklaruje, że w środę Klient otrzyma zamówienie. 

Dokładnie - to sprzedawca jest oczerniany!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep @Pengano @aurea_shop wysłaliście już pisma do UOKiK ? bo pisanie na forum gdzie jest kilku sprzedawców to strata czasu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

No co ty? Nie jesteśmy nienormalni żeby pisać do UOKIK. Przecież to my dostaniemy karę. Pamiętam jak kilka lat temu Allegro dostało kilka milionów kary, a następnego dnia pyk i pojawiła się dodatkowa opłata 1 zł, która jak policzyłem wyrównała karę z nawiązką. Pisanie na forum jest o wiele lepsze, bo działa jak psychoterapia na kozetce, aby ukoić nerwy, bo problemu rozwiązać się nie da. Allegro złośliwie przeszkadza w sprzedaży na wielu frontach i będzie to robić nadal. Ten typ tak ma.

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Może takie pisanie to strata czasu ale jaki fun jest z tego :D.

oznacz moderatorów
diegoaragon
#10 Popularyzator#

@brakestop ....też tak podejrzewam, że Allegro zostanie sprawdzone, tym bardziej, że otrzymałam taką odpowiedź w związku z przewidywanym czasem dostawy:

cytat:

..."

Przypominam, że jest to jedynie przewidywany czas dostawy, który nie jest gwarantowanym. Klient w sekcji dostawa nadal może sprawdzić informację o czasie wysyłki, jaki zadeklarował Pan podczas tworzenia oferty - poniżej przykładowy zrzut ekranu (nie pochodzi on z Pana oferty):

Zrzut ekranu 2024-01-07 145351.png

"

---
Kinga

---

ps. to nic, że pracownik Allegro napisał do mnie "na Pan" 😅

oznacz moderatorów
AGD-RTV-IT
#12 Orędownik#

@diegoaragon w szablonie odpowiedzi był "Pan" to poszedł "Pan". Świeżak jakiś, na okresie próbnym. Jak okrzepnie, to zdobędzie się na odwagę by "Pan" zmienić na "Pani".

Pozdrawiamy
Dział Sprzedaży
PHU MAR-SAT

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Prawdziwy wyjadacz to będzie operować formą "Państwo", "Państwa". Tu już nie ma żartów z taką wyedukowaną potworą ;).

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

uokik zabiera się do tego od d. strony a am zonem

i będzie jak z innymi firmami ukaranymi przez tą instytucję

uokik polegnie w sądach

tak jak poległ z allegro na klauzulach abuzywnych

 

ja czekam jak będę mógł podać przedział czasowy na dostawę

np:1-7 dni,

lub napisać dpd wysyłam we wtorek, a ups w środę

a pod spodem allegro pokaże np: niezobowiązujące statystyki dostaw dla danego sprzedawcy

w zestawieniu na poszczególnych kurierów

 

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Drodzy Państwo,

Pora już jajka malować.

oznacz moderatorów
Pengano
#13 Ambasador#

JużJuż

oznacz moderatorów