anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie Twojej oferty sprzedaży - upomnienie od Allegro

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Witam

Wczoraj dostałem taką informacje od Allegro:

Otrzymaliśmy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, który współpracuje z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw. Zweryfikowaliśmy i usunęliśmy wskazane oferty ze wszystkich rynków, na których były dostępne.

W zgłoszeniu wykazano, że Twoje oferty naruszają prawa wyłączne (na przykład prawa do znaku towarowego bądź prawa autorskie do projektu przedmiotu) zgłaszającego. Więcej informacji na temat najczęstszych naruszeń praw własności intelektualnej znajdziesz tutaj.

Oferta śniadaniówka Stor Minecraft została usunięta.

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego akurat ta oferta została usunięta skoro sprzedaję wiele oryginalnych licencyjnych produktów firmy Stor?

Śniadaniówka ta jest bardzo popularna jest wielu sprzedawców na allegro którzy mają je w swojej ofercie pod tym samym numerem ean i sprzedają je dalej...

dlaczego więc moja oferta została usunięta i co mam dalej zrobić żebym mógł ją dalej sprzedawać?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

co więcej inna śniadaniówka minecraft firmy stor (bo mam ich kilka w ofercie ) już nie narusza praw autorskich i nie została zablokowana. dlaczego?

oznacz moderatorów

Kotlik19
#8 Zapaleniec#

Przepraszam ale najprawdopodobniej była w zakupie, żona szukała dla syna i może coś wcisnęła nie tak. 

oznacz moderatorów

Kotlik19
#8 Zapaleniec#

Błąd w zakupie 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sklepkapi Twoja oferta została usunięta, ponieważ dostaliśmy na nią zgłoszenie o naruszeniu praw Minecraft od podmiotu reprezentującego markę, czyli firmę Corsearch. W takich sytuacjach jesteśmy zobowiązani do interwencji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Piąty raz ta sama formułka

mogę się od tego odwołać?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@sklepkapi zawsze możesz, ale skoro nie posiadasz praw do sprzedaży tego produktu to na jakiej zasadzie chcesz się od tego odwołać? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego nie posiadam praw?

 

oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje orginalne przedmioty na licencji Stor.Dlaczego twierdzisz że nie posiadam praw?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ja rozumim, że zgłaszający naruszenie jest właścicielem licnecji i on stwierdził, że ich nie posiadasz.

Może być bardziej przyziemnie - konkurencja 🙂

oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że nie posiadam licencji ale producent je ma i udostępnia mi do dalszej odsprzedaży.

To jest chyba oczywiste.

Dodam jeszcze że jest to powszechny produkt na allegro i wiele osób go sprzedaje na tych samych zasadach i tylko moja oferta została usunięta.

Może ktoś sie pomylił?

Może jakiś błąd?

Zle połączony z produktem albo coś?

Może sprzedawca powinien mieć możliwość wyjaśnienia sprawy?

oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Zuważyłem że do produktu na allegro jest podpięte kilka kodów ean i faktycznie fizycznie na pudełku jest inny kod ean niż ten który był połączony z produktem allegro.Może tu jest problem ? Może produkt był połączony z nieaktualnym kodem ean na który wygasła licencja?Może poprostu trzeba skorygować oferte i połączyć z aktualnym kodem ean? Albo wystawić produkt ponownie z tym kodem co jest fizycznie na produkcie? Poprostu może jest jakiś niecelowy błąd w ofercie i tyle...Wasz wiarygodny podmiot nie ma pojęcia jaki jest bałagan z produkami allegro.Poprostu wfiltrował oferty z błędnym kodem i kazał usunąć.

oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze że do niedawna można było kupować kody ean i sprzedawcy dodawali je do produktów licencyjnych.Wtedy sprzedawca chcąc sprzedawać pod swoim produktem z indywidualnym kodem ean powinien mieć licencje.Jeżeli odsprzedajemy pod kodem ean producenta to on ma licencje bo jest to jego produkt który udostępnia do dalszej sprzedaży.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@sklepkapi nie licz w tym temacie na pomoc czy jakieś wyjasnienia ze strony allegro. Oni sami nie ogarniają katalogu, kodów i tych wszystkich licencji. im dłużej będzie trwało to kuriozum w postaci produktyzacji, tym więcej będzie takich sytuacji. U mnie np. wprowadzam własny produkt, a po chwili ktoś dokonuje w nim zmian, zmieniając parametry, ean itd. To jest chore. nad tym nikt nie panuje już od dawna, więc mamy do czynienia z wolną amerykanką. Nie opłaca się wykupywać kodów, bo ktoś Ci je przejmie i wykorzysta jako swoje, a potem jeszcze zgłosi, że to Ty korzystasz z jego pracy 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ ja w podobnym przypadku zażądałem pokazania mi przez allegro tego zgłoszenia - oczywiście serwis mnie zignorował jak to ma w zwyczaju

podano tylko jakąś firemkę z kraju trzeciego świata i kazano się skontaktować w ich języku (sic!)

 

dotyczyło to karty pamięci - skontaktowałem się z hurtownią, oni dalej z producentem

nikt nie wiedział o co chodzi i nikt nie składał roszczeń

 

to jest fikcja - nie znam nikogo komu by allegro pokazało, co tzw zgłaszający pisze do serwisu oraz czy ma prawo to pisać.

 

 

oznacz moderatorów

sklepkapi
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ A czy Wasz wiarygodny uprawniony podmiot przedstawił jakieś konkrety jeśli chodzi o naruszenie? czy po prostu sobie zgłosił ot tak w Wy usunęliście ofertę bez weryfikacji? Bo nikt nie kontaktował się ze mną abym wyjaśnił skąd, gdzie i jak wszedłem w posiadanie owego produktu???? Czy można się jakoś skontaktować z tym Waszym "wiarygodnym" podmiotem uprawnionym w celu wyjaśnienia sytuacji? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@sklepkapi Nie mamy takich uprawnień, aby przekazywać i tego typu informacji. Przykro mi, ale nie wyjaśnisz tej kwestii na forum. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@sklepkapi odpuść , szkoda Twoich nerwów , przerabiałem to , nic konkretnego w konwersacji z supportem , tylko lakoniczne odpowiedzi ,,,masło maślane ,,

oznacz moderatorów

Puzonix
#12 Orędownik#

Mam swoją teorię na ten temat, że allegro nie współpracuje z nikim i regularnie wywalają oferty zgłoszone przez byle Cześka z ulicy, bo interes mają w tym taki, że sprzedawca dostaje ujemne punkty za naruszenie regulaminu i jakby co to mają podkładkę dla odpowiednich organów, że coś robią. W tym samym czasie sprzedawcy z Chin zalewają allegro tonami podrobionych śmieci i to dla allegro problemem nie jest. Uczciwość nie jest mocną stroną allegro.

oznacz moderatorów