anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro w Smart może wybrac mi kuriera którego nie udostepnia Sprzedawca?

ironcat
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Jestem jednym z nieszczęśliwców, których Allegro próbuje ubezwłasnowolnić i ukrywa wybór kuriera w Smart pokazując jedynie opcję "Kurier" i chce za mnie wybierać która firma kurierska dostarczy mi przesyłkę.

Stąd pytanie - czy jeśli sprzedawca w ofercie ze Smart udostępnia dla Smart z darmową przesyłką jednego konkretnego kuriera to Allegro mimo to może wybrać dla mojej przesyłki jakiegoś innego?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

serwis-texas
#20 Guru#

@ironcat 

Sprzedający, aby mieć oznaczenie SMART musi udostępniać minimum dwie usługi kurierskie. Allegro nie może wybrać innego kuriera.

oznacz moderatorów

ironcat
#8 Zapaleniec#

A jednak są aukcje gdzie jest jeden kurier w Smart za Ozł i jeden kurier za pobraniem w Smart za niecałe 5 zł, oba u jednej firmy kurierskiej. 

Faktycznie częściej widzę dwóch kurierów Smart ale własnie, w ofercie są np dwie możliwości darmowe przykładowo DPD i DHL, natomiast ja przy próbie zakupu w wyborze kuriera widzę juz jedynie "Kurier" i nie mogę wybrać ani nie wiem jakim paczka zostanie nadana. Ważne jest więc dla mnie czy Allegro może wylosowac mi tylko DPD lub DHL w takiej ofercie czy nagle sie dowiem post faktum, że kolejna moja przesyłka np. utkneła w czarnej dziurze zwanej sortownią Pocztexu.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@ironcat 

Pokaż ofertę z jednym kurierem, oznaczoną jako SMART. Jaki kurier zostanie wybrany, to już wie tylko Allegro. Tzn, to co pisał Κώστας jest pewne. Jak będzie One i Ty mieścisz się w strefie  dostawy to na bank to będzie One 🙂

oznacz moderatorów

ironcat
#8 Zapaleniec#

To, że jak będzie ONE to zostanie "wylosowane" jest dla mnie oczywiste. Mnie interesuje czy Allegro czarodziejsko może wylosować ONE lub Pocztex gdy sprzedawca ich nie oferuje.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ironcat allegro wybierze losowo ( domyślnie One Kurier jak jest ) z tych co udostępnia sprzedawca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ironcat
#8 Zapaleniec#

O tym juz niestety się przekonałam, natomiast wyszukuję teraz tych sprzedawców, którzy nie mają w ofercie One Kuriera ani Pocztexu tylko inne opcje. Nawet zadzwoniłam do jednego upewnic się jakich kurerów oferuje i potwierdził, że ma umowy tylko z dwoma, którzy moga dla mnie być.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ironcat wszyscy sprzedawcy co są w strefie działania One muszą mieć obowiązkowo One by mieć smart, zostaliśmy do tego przymuszeni 😞 a reszta poza strefą muszą mieć One Box a od czerwca Orlen 😞

Więc poczekaj jak skończą testy i wtedy se zamówisz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ironcat
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak to działa od strony sprzedwców, ale weszłam np w okapy kuchenne bo to do paczkomatów nie wlezie raczej i kliknełam losowo kilka ofert, juz za drugim strzałem znalazłam taką 10659474570. Jest tylko kurer DPD zarówno w Smart jak i bez Smart.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ironcat to zamów nie mogą zmusić sprzedawcy do nadania czym innym, a jak by faktycznie tak się stało w co nie wierzę to anulujesz zakup od razu 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@kostas11 

"wszyscy sprzedawcy co są w strefie działania One muszą mieć obowiązkowo One by mieć smart"

tu się chyba walnąłeś, oni tylko dali info że automatycznie to włączą ale przymusu wg mnie, nie ma.

Przykład, Warszawa

https://allegro.pl/oferta/telewizor-50-cali-smart-tv-android-4k-led-dvbt2-wifi-lan-hdr10-usb-cl-mant...

Co do jednego kuriera, cholera znalazłem, patrz, Ole Ole

https://allegro.pl/oferta/telewizor-samsung-ue32t5302ce-32-full-hd-hdr-smart-tv-tizen-15162083420

no i ja już leżę i kwiczę!!!

Dziewczynki, o co kaman z tym jednym kurierem?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów